• kontakt@iccstaff.pl

Wyciskane soki stosowane w medycynie cz II.

Wyciskane soki stosowane w medycynie cz II.

Najlepsze owocowe soki lecznicze

Mamy takie owoce, które będą dawały nam szansę na przygotowanie soku, który poprawi pracę mózgu i oczyści nasze drogi moczowe. Te doskonałe owoce to żurawina oraz jagoda.

Sok z jagód powinno się podawać rozcieńczony wodą, ponieważ ma on dużą ilość kwasów organicznych. Taki świeżo wyciśnięty sok, który jest połączony z wodą to doskonały napój leczniczy. Zwalczać będzie problemy z zaparciami. Można także stosować z niego płukanki, które będą miały działanie przeciwzapalne dla naszej jamy ustnej. Są więc naprawdę świetnym rozwiązaniem. Jednak najważniejsze będą jagody dla naszych oczu. Działają bowiem jako te składniki, które mogą gwarantować nam regenerację siatkówki. To bardzo ważne, ponieważ sok taki będzie dobrze przyswajalny również przez małe dzieci.

Sok z żurawiny to skuteczna substancja w zwalczaniu groźnej dla organizmu bakterii E coli. To bakteria, która powoduje u nas zakażenie dróg moczowych. Świeży sok z żurawiny będzie neutralizował zakażenie i zwiększa ilość substancji ochronnych w okolicach dróg moczowych i sfer intymnych. Regularne picie soku z żurawiny to również szansa, że uda się podnieć dobry cholesterol w organizmie, dzięki temu nie będzie problemów z sercem oraz układem krwionośnym.

Regularne stosowanie wyciśniętych soków z owoców

Obecnie świeże soki wyciskane są z owoców różnego rodzaju, dzięki nim będzie można sobie radzić z różnorakimi chorobami. Wpływać to będzie nie tylko na dużą ilość witamin w sokach z owoców, ale także będzie działać na konkretne stadia choroby. Najlepiej będzie pić tak zwane soki wyciśnięte na świeżo. To one są najbardziej odżywczą i doprowadzają do naszego organizmu całą porcję najcenniejszych witamin. Dzięki temu będą pozytywnie działać na nasze zdrowie. dlatego właśnie dobra wyciskarka jest takim urządzeniem, które doskonale się sprawdzi. Dzięki niej walczyć można skutecznie z różnorakimi chorobami. Soki będą również lepszym rozwiązaniem dla naszego organizmu niż spożywanie całych owoców czy warzyw.

Udostępnij:

Polecamy

Zobacz