• kontakt@iccstaff.pl

Proste wyciskanie soków z cytrusów.

Proste wyciskanie soków z cytrusów.

Cytrusy mają w sobie wiele cennego soku. w przeciwieństwie do warzyw czy ziół cytrusy mają o kilkanaście procent więcej tego cennego soku. Jeśli chcemy w pełni wykorzystywać każdy owoc warto będzie inwestować w dobrą wyciskarkę, dzięki której będziemy w stanie wyciągnąć z owoców jak najwięcej. Dobre wyciskarki są w stanie pozyskiwać nawet o około 40% więcej soku niż wirówki czy blendery. Dodatkowym atutem takiego urządzenia będzie to, że przygotowywany przez nas sok będzie zawsze świeży. To ważna kwestia, którą trzeba brać pod uwagę również dlatego, że powinniśmy zawsze spożywać takie soki, które są dopiero co przygotowane.

Cytryna, pomarańcza a może pomelo? Z czego wyciskać najlepszy sok?

Niezależnie jaki owoc wybieramy możemy mieć pewność, że sok z cytrusów będzie bardzo pożywny. Może także zwierać wiele witaminy C. Wystarczy wycisnąć sok z jednej pomarańczy albo półtorej cytryny, by dostarczyć do organizmu komplet cennej witaminy C na dany dzień.

Świeżo wyciskany sok z cytryny to doskonałe rozwiązanie, gdy chce się przygotowywać maseczkę i w połączeniu z niewielką ilością koziego mleka będzie również jako krem na poprawę i regenerację cery. Pomarańcze i mandarynki mają mniej witaminy C, ale również są bardzo cenne i gwarantują nam wiele wartości odżywczych dla naszego organizmu. Świeży sok z mandarynek czy pomarańczy to gwarancja doskonałego napoju dla osób aktywnych fizycznie.

Pomelo to również doskonały owoc, który z cytrusów ma najwięcej witaminy C. pochodzi z Chin i mocno się popularyzuje ostatnimi czasy w naszym kraju. Dlatego również z niego można sobie przygotowywać cenny i zdrowy sok. Nie można oczywiście zapominać o grejpfrutach, które są oczywiście dostarczycielami wielu cennych związków dla naszego organizmu. Ich działanie gwarantuje nam między innymi doskonalszą odporność, dlatego właśnie będą tak ważne i powinno się je regularnie wykorzystywać. Mogą one wpływać także bardzo pozytywnie na proces odchudzania, dzięki czemu zawsze będą wyborem doskonałym.

Udostępnij:

Polecamy

Zobacz