• kontakt@iccstaff.pl

Dlaczego warto mieć wyciskarkę do owoców w swoim domu?

Dlaczego warto mieć wyciskarkę do owoców w swoim domu?

Picie soków owocowych i warzywnych jest bardzo dobre dla naszego organizmu. Jeśli natomiast będziemy spożywać produkty kartonowe to nie będziemy mogli dostarczyć do organizmu wielu cennych składników. Warto będzie postawić na soki domowe, które sami będziemy wyciskać. Wyciskarki to urządzenia, które są coraz bardziej powszechne i obecnie wypierają one tradycyjne wirówki. Pozwalają one na przyrządzanie pysznych koktajli, które będą dla nas idealnym rozwiązaniem, ponieważ będą bombą witaminową dla organizmu. Nie jest to jednak tani sprzęt, jednak mimo tego warto inwestować w taką właśnie wyciskarkę. Jest ku temu wiele różnych powodów.

Przede wszystkim wyciskarki pozwalają nam na przygotowywanie takiego soku, który ma bardzo wysoką zawartość odżywczych składników. Będzie ona porównywalna do wartości witamin i minerałów w surpowych owocach. Jednocześnie praca urządzenia gwarantuje nam, że nie będzie utleniania soku ani podnoszenia temperatury co niestety może niszczyć te najcenniejsze wartości, na jakich będzie nam zależeć. Możliwość wyciskania soków z warzyw liściastych to kolejna zaleta takiego urządzenia, na którą warto również zwrócić swoją uwagę. Sprzęt będzie w stanie sobie sprawnie radzić z każdym surowcem, a duża siła miażdżenia będzie w stanie gwarantować nam, że nawet najtwardsze surowce będą skutecznie obrobione w takim urządzeniu.

Cicha i wydajna praca

Wykorzystywanie wirówek wiąże się z dużym hałasem. Natomiast w przypadku wyciskarek można oczekiwać, że sprzęt będzie pracował cicho i zagwarantuje nam spory komfort. Istotnym atutem będzie wydajność urządzenia. Około półtora kilogramów owoców będzie w stanie nam gwarantować między innymi możliwość przygotowania około litra smacznego soku. taki sok będzie klarowny i powinien wyglądać bardzo apetycznie. Urządzenia obecnie nam oferowane są także komfortowe, ponieważ nie powinniśmy mieć problemów z utrzymaniem ich w należytej czystości. Jest to sprzęt, który można łatwo rozłożyć i złożyć i w sumie wystarczy nam jedynie około pięć minut, po których to urządzenie będzie już czyste. Niektóre sprzęty mają również specjalna szczoteczkę, dzięki której mycie jest jeszcze łatwiejsze.

Udostępnij:

Polecamy

Zobacz