• kontakt@iccstaff.pl

Zanim kupisz wyciskarkę do soków

Zanim kupisz wyciskarkę do soków

Wyciskarki do soków różnią się znacząco od tych znanych nam od bardzo dawna wirówek. Przede wszystkim inna będzie jakość soku jaki uda się nam przygotować. Dzieje się tak, ponieważ sokowirówka ma inną zasadę działania niż wyciskarka. Wyciskarka jest podobna nieco do znanej nam maszynki do mielenia. W tej pierwszej wałki są nieco bardziej dopasowane i poruszają się dzięki napędowi albo elektrycznemu albo ręcznemu.

W pierwszym etapie robienia soku surowiec jest dokładnie gnieciony i następnie dzielony na mniejsze części, tak by w kolejnym etapie można było mówić o skuteczniejszym wyciskaniu soku. drugi etap to moment, w którym wstępnie podzielony surowiec będzie przechodził przez część miażdżącą i przedostaje się tam pod dużym ciśnieniem, dzięki temu że wykorzystywany jest ślimakowy ruch tłoczący. W trzecim etapie te składniki są dociśnięte do specjalnego sita i w ten sposób uwalnia się najcenniejsze a więc doskonały, smaczny sok.

Różnica tkwi w temperaturze

Przede wszystkimi wyciskarka w trakcie pracy będzie generować mniejsze obroty i tym samym mniejszy będzie także hałas jaki się pojawi. Dodatkowo mniejsze jest zużycie prądu, ponieważ silnik jaki będzie wykorzystywany będzie mniejszy. W procesie wyciskania będzie mniej odpadów, ponieważ wyciskarka jest bardziej wydajna niż wirówka. Warto jednak powiedzieć o różnicach w jakości soku. jeśli chodzi o wyciskarkę mamy wolne obroty i nie będzie problemów z utlenianiem soku albo też podniesioną temperaturą soku. w ten prosty sposób to co uda nam się uzyskać będzie doskonałe jakościowo, ponieważ wszystkie cenne składniki soku będą zachowane.

W przypadku wirówki szybkie ruchy ostrzy będą prowadzić do podniesienia temperatury i tym samym niszczenia cennych wartości soków. Dlatego jeśli będzie nam zależeć na zdrowiu to właśnie te soki przygotowywane z użyciem wyciskarek będą rzeczywiście doskonałe. Warto się na nie zdecydować, ponieważ jak wiadomo taki sok będzie bombą witaminową dla naszego wymagającego organizmu, który stale potrzebuje budulca.

Udostępnij:

Polecamy

Zobacz