• kontakt@iccstaff.pl

Dobry blender kielichowy – jak się zdecydować?

Dobry blender kielichowy – jak się zdecydować?

Blendery kielichowe przydają się nie tylko w roślinnej kuchni. Posiadające odpowiednią moc i pojemność pozwalają przygotowywać szereg ciekawych, niedostępnych dotąd potraw, napojów.

Warto dobrze przemyśleć zakup, żeby nie żałować go ani przez chwilę i długo cieszyć się nowym urządzeniem. Szczególnie istotnymi parametrami dla większości klientów są wielkość i wytrzymałość kielicha, cena urządzenia oraz jego moc.

Odpowiednia pojemność kielicha

W większości przypadków im większy jest pojemnik blendera, tym lepiej. Dzięki temu można bez problemu przygotować koktajl czy zupę dla większej liczby osób bez konieczności wykonywania tego zadania partiami. Kielich powinien być także łatwy do utrzymania w czystości – czyli łatwo pozwalać się zdemontować i umyć. To niezwykle istotne z punktu widzenia higieny i oszczędności czasu użytkowników. Kielich, który wystarczy szybko opłukać ciepłą wodą, zawsze ma przewagę na tym, do którego przywiera jedzenie. Pojemnik powinien też być wytrzymały, żeby nie wymagał wymiany po miesiącu intensywnego użytkowania.

Niższa, czy wyższa moc urządzenia?

Wszystko zależy od rodzaju zadań, jakie będą stawiane przed urządzeniem. Nie można wymagać od blendera kielichowego o stosunkowo niskiej mocy mielenia orzechów na mąkę czy kostek lodu do koktajlu. Takie proste blendery sprawdzą się głównie w celu przygotowania kremu z warzyw, pasty warzywnej na kanapkę lub smoothie z miękkich owoców.

Robot kuchenny

Jednak nieco bardziej zaawansowane kuchenne projekty wymagają wysokiej mocy. Miksowanie zamrożonych owoców czy twardych warzyw liściastych, takich jak jarmuż, to zdecydowanie zadanie dla blendera o sporej mocy. Ten parametr decyduje, jak wiele uda się zrobić w kuchni z pomocą wybranego urządzenia.

Blender w dobrej cenie - G21 Perfect Smoothie Vitality 1680W

Poszukiwanie tańszej alternatywy dla chwalonych, ale bardzo drogich blenderów nie jest łatwe. Z pewnością jednak warto posłuchać wskazówki i wybrać blender G21 Perfect Smoothie Vitality 1680W. To aż 32 000 obrotów i moc wystarczająca, by przygotować niemal wszystko, od kremu, poprzez domowe pasty warzywne, aż po mleka roślinne i lody z mrożonych owoców. G21 Perfect Smoothie Vitality 1680W sprawdza się w każdej zdrowej, smacznej kuchni. Pozwala bardzo szybko i wygodnie przygotować posiłki, jest wytrzymały i bardzo wydajny.

Udostępnij:

Polecamy

Zobacz